Ujeścisko

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Ujeścisko

Historia dzielnicy Ujeścisko

Ujeścisko jest jednym ze starszych, wśród nowo wybudowanych osiedli w Gdańsku. Najstarsze bloki stoją tu już od 20 lat, a nowych wciąż przybywa. Przeważają tu dwu, trzy i cztero-klatkowe bloki pnące się na wysokość trzech lub czterech pięter. Cały czas pojawiają się także nowe budynki, które nieraz architektonicznie odstają od istniejącej już zabudowy.

Na osiedlu można znaleźć sklepy niemalże wszystkich branż, począwszy od sklepów spożywczych, poprzez apteki, drogerie, aż po fryzjera i salon piękności. Po większe zakupy można udać się do centrum handlowego na Chełmie.

Obszar Ujeściska nie jest bogaty w urządzoną zieleń. Stanowią ją głównie tereny między poszczególnymi budynkami. Przy ul. Warszawskiej istnieje skwer ze zbiornikiem retencyjnym. Cały czas toczą się walki o Kozacką Górę i otaczający ją obszar, będący jedynym zachowanym lasem w tym rejonie miasta.

Codzienny dojazd do miasta, podobnie jak w przypadku innych południowych dzielnic, sprawia w godzinach szczytu wiele problemów. Sytuacja jednak jest o wiele lepsza niż w bardziej oddalonych częściach miasta. Trasa tramwaju jest przedłużona właśnie na Ujeścisko.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Mapa dzielnicy Ujeścisko

 

Kościoły w dzielnicy Ujeścisko

Komisariat Policji

Rada dzielnicy

Dom Kultury